Przejdź do treści
Strona główna » Alcaraz odpada, „straszna presja na Sinnera”: przewidywania Ubaldo Scanagatty

Alcaraz odpada, „straszna presja na Sinnera”: przewidywania Ubaldo Scanagatty

Dla Jannika Sinnera zaczynają się otwierać drzwi do drugiego miejsca w rankingu. Oczekiwany od półfinału Miami Open mecz z Miedwiediewem, pokonanym w styczniu w Melbourne przeciwnikiem, może marzyć o wyprzedzeniu Carlosa Alcaraza , rewelacyjnie pokonanego w ćwierćfinale przez Dmitrowa i z wynikiem netto: 6-2; 6-4. Bułgar w półfinale zmierzy się teraz z Niemcem Zverevem .

Entuzjastyczny komentarz do tego sensacyjnego punktu zwrotnego na korzyść włoskiego tenisisty pochodzi od Ubaldo Scanagatty , dyrektora Ubitennis : „Stało się to, czego nikt się nie spodziewał, czyli to, że Alcaraz mógł przegrać z Dmitrovem i przy takim wyniku, czyli 6:2, 6:4 i z Dmitrovem, który w drugim secie również miał break point 5:1 i nie wykorzystał go, w przeciwnym razie prawdopodobnie wygrałby 6:1. Zamiast tego powrócił z Alcaraz, ponownie zainspirowany 3 meczami od 4-1 do 4 wszystkich. Potem jednak Bułgar zdołał go powstrzymać w gemie serwisowym, zamkniętym asem, a w kolejnym gemie dorównał tym z pierwszego seta. Odkryty na nowo Dmitrow, brat bliźniak tego, który w 2017 roku wygrał finały ATP w Londynie i awansował na 3. miejsce na świecie.”

„Dlatego dla Sinnera istnieje możliwość zajęcia drugiego miejsca , ale najpierw – wyjaśnia Scanagatta – przeszkoda Miedwiediewa dziś wieczorem o 20:00 czasu włoskiego wiąże się z ogromną dodatkową presją dla naszego chłopca z Val Pusteria, niezależnie od jego silnego charakteru i temperamentu. powinien pokonać go piąty raz z rzędu, a potem także wygrać ze Zverevem (1-4 w bezpośrednich meczach) lub z Dimitrovem, który z Niemcem przegrał 7 z 8 razy, a jedyne zwycięstwo było pierwsze i to się liczy z drugiej strony wracamy do 10 lat temu! Sinner przeciwko Dymitrowowi, z drugiej strony, mamy 2 zwycięstwa do 1, ale jest naprawdę wcześnie, aby mówić o finale, gdy przed nami bardzo trudny półfinał.