Przejdź do treści
Strona główna » Krawiec nie chybił. Dzięki nowym rekordom życiowym pomógł wygrać z Chicago

Krawiec nie chybił. Dzięki nowym rekordom życiowym pomógł wygrać z Chicago

Vít Krejčí poprawił swój rekord strzelecki w NBA do 18 punktów i sześciu trójpunktów, pomagając koszykarzom z Atlanty odnieść zwycięstwo 113:101 w Chicago. Nie spudłował ani razu w meczu i został drugim najlepszym strzelcem Hawks po 20 punktach Bogdana Bogdanovicia.

Krejčí poprawił swój maksymalny poziom, mimo że grał mniej niż 25 minut, przynajmniej w ostatnich siedmiu meczach. Poprzedni rekord rodaka ze Strakonic w NBA wynosił 16 punktów i cztery trójki. Był pierwszym czeskim zawodnikiem, który w jednym meczu strzelił sześć koszy za trzy punkty. Oprócz punktów Krejčí zanotował także cztery zbiórki w defensywie i trzy asysty.

„Chodzi o pewność siebie. Oddajesz kilka strzałów, zespół gra dobrze. Ogólnie rzecz biorąc, powodem, dla którego dobrze strzelaliśmy, było to, że dobrze operowaliśmy piłką. Kiedy trafiasz za trzy punkty po trzech podaniach, zawsze jest to lepsze niż po jednym” – powiedział Krejčí.

Vít Krejčí przeciwko Chicago:

Reprezentant Czech już w pierwszej połowie zdobył pięć trójpunktów, piątą zaś zdobył w ostatniej sekundzie drugiej kwarty. Na początku trzeciej kwarty dołożył szóstą trójkę. Atlanta wygrała piąty mecz z sześciu ostatnich i zapewniła sobie dziesiąte miejsce, co oznacza udział w wstępnej rundzie play-offów.

Hawks trafiali na 50 procent, w tym ponad 47 procent z dystansu za trzy punkty. Bogdanovic, którego kamera przyłapała na kłótni z trenerem Quinem Snyderem, zdobył 20 punktów. Dejounte Murray miał 17 punktów, osiem zbiórek i sześć asyst. 31 punktów DeMara DeRozana nie pomogło Chicago, potencjalnemu przeciwnikowi Hawks w rundzie wstępnej.

52 punkty Devina Bookera poprowadziły Phoenix do zwycięstwa 124-111 nad Nowym Orleanem. Po legendarnym Wilcie Chamberlainie jest dopiero drugim zawodnikiem w historii zawodów, który trzy razy z rzędu zdobył co najmniej 50 punktów przeciwko jednemu przeciwnikowi.

„To dla mnie wiele znaczy, cała moja rodzina była na widowni. Za każdym razem, gdy robisz coś takiego jak Wilt, jest to całkowicie wyjątkowe” – powiedział strzelec pochodzący z Moss Point, oddalonego o 110 km od Nowego Orleanu. Booker wykonał 19 z 28 prób, w tym osiem z 16 rzutów za trzy punkty. „Oddał kilka mocnych strzałów, ale daliśmy mu za dużo miejsca. Następnym razem musimy wykazać się większym zaangażowaniem fizycznym” – powiedział trener Pelicans Willie Green.

Devin Booker w Prima Aprilis:

Kevin Durant dołożył 20 punktów do zwycięstwa Phoenix, Jusuf Nurkic miał 19 punktów i 19 zbiórek. Zion Williamson prowadził gospodarzy z 30 punktami.

zavřít ×

Memphis zwyciężyło w Detroit 110:108, głównie dzięki 40 punktom Jarena Jacksona. 36 punktów Cade’a Cunninghama nie pomogło gospodarzom.

Już pewien zwycięzca Konferencji Wschodniej i lider zawodów Boston zwyciężył w Charlotte 118:104. Jayson Tatum, który również miał dziesięć zbiórek, i Sam Hauser zdobyli 25 punktów. Przekształcił siedem trójek. W walce o utrzymanie szóstego miejsca w Konferencji Wschodniej Indiana pokonała Brooklyn 133:111, nad którym prowadziła aż 36 punktami. Tyrese Haliburton zabłysnął z 27 punktami i 13 asystami.

NBA – wynikiCharlotte Hornets – Boston Celtics 104:118
Chicago Bulls – Atlanta Hawks 101:113 (dla gości Krejčí 18 punktów, 3 asysty i 4 zbiórki)

2.Denver75522369,3
3.Minnesota74512368,9