Przejdź do treści
Strona główna » Pastrňák i Zacha poprowadzili ofensywę Bostonu, Dostál odniósł zwycięstwo

Pastrňák i Zacha poprowadzili ofensywę Bostonu, Dostál odniósł zwycięstwo

Hokejowi napastnicy David Pastrňák i Pavel Zacha strzelili tego samego gola i asystowali we wtorkowym meczu NHL. To oni poprowadzili zwycięstwo Bostonu 3:0 na lodzie Nashville. Jedno podanie wykonał Tomáš Nosek z New Jersey, Petr Mrázek z Chicago, a na bramce pojawił się Lukáš Dostál z Anaheim. Zwycięstwo świętował jednak tylko ostatni z wymienionych bramkarz, który przyczynił się do 21 interwencji i przyczynił się do zwycięstwa 5:3 na lodzie Calgary.

Na przełomie lutego i marca hokeistom z Nashville udało się zdobyć punkty w osiemnastu meczach z rzędu w NHL. Jednak niedawna głośna porażka 4:8 z Arizoną przyniosła punkt zwrotny, po którym Predators przegrali 4:7 z Kolorado, a ostatnio 0:3 u siebie z Bostonem .

W ten sposób Bruins poprawili swój wynik do 103 punktów i zwiększyli dystans do Florydy (99 punktów) na szczycie dywizji atlantyckiej. Bramkarz Linus Ullmark potrzebował 31 interwencji, aby po raz drugi w sezonie zachować czyste konto. Ofensywę Bostonu prowadzili czescy napastnicy David Pastrňák (19:18, 1+1, +2, 7 strzałów) i Pavel Zacha (15:57, 1+1, +2, 2 strzały).

Mecz długo był bezbramkowy, o sukcesie goście zdecydowali dopiero w regulaminowym czasie gry. Oczekiwanie na pierwszą bramkę zakończył dopiero w 54. minucie środkowy Charlie Coyle, gdy gra została osłabiona. W 58. minucie po szybkiej wymianie podań pomiędzy Dantonem Heinenem i Pastrňákiem doprowadził Zacha do otwartej bramki Juuse Saros. Niedługo potem ostatni z wymienionych zawodników zamknął wynik strzałem w pustą klatkę.

Anaheim zwyciężyło 5:3 na lodzie Calgary w starciu drużyn z niższych szczebli Dywizji Pacyfiku . Czeski bramkarz Lukáš Dostál obronił 21 bramek Ducks .

Bardzo widoczna była także kolejna nadzieja drużyny na kolejne lata, jaką jest dopiero 20-letni obrońca Olen Zellweger (0+3). Napastnicy Alex Killorn (2+0) i Troy Terry (1+2) również poprawili swoją produktywność. Andrej Kuźmenko strzelił dwa gole w koszulce gospodarzy Flames.

Bramkarz Chicago, Petr Mrázek , również dał dobry występ . Jednak nawet jego 27 obron na 29 strzałów gospodarzy Islanders nie przełożyło się na zdobycie punktów. Ofensywa Blackhawks przyniosła tylko jedno trafienie, po czym walczący o play-offy Nowy Jork cieszył się po wyniku 2:1.

Strzelcem meczu przez długi czas był jedynie Jason Dickinson, który już w 8. minucie wyprowadził Chicago na prowadzenie, a stan 0:1 na tablicy wyników utrzymywał się aż do trzeciej kwarty. Gospodarze najpierw pomogli sobie wykorzystaną grą Bo Horvata, a zwycięską partię zaaranżował Simon Holmstrom w 50. minucie.

Pięć bramek w trzeciej kwarcie przyczyniło się do zwycięstwa Pittsburgha 6:3 na lodzie w New Jersey . Dzięki asyście Tomáša Nosko gospodarze Devils po dwóch kwartach prowadzili 3:1.

W ostatnim akcie dwa gole strzelili jednak Sidney Crosby i Yevgeny Malkin, a celny strzał oddał także Rickard Rakell. Czescy napastnicy New Jersey Nosek (17:07, 0+1, +/-: 0, 2 strzały) i Ondřej Palát (17:35, -1, 1 strzał) zakończyli mecz jako przegrani.

Buffalo pokonało Waszyngton 6:2 , dzięki czemu świętowanie przez Jeffa Skinnera jego tysięcznego startu w NHL było jeszcze przyjemniejsze. Doświadczony napastnik naśladował w ten sposób dwóch weteranów z koszulki Capitals, Johna Carlsona i TJ Oshiego, którzy osiągnęli ten sam kamień milowy w marcu.

W ofensywie Sabres mogły polegać na produktywności JJ Peterki (2+1) oraz Alexa Tucha, Tage’a Thompsona i Rasmusa Dahlina (wszyscy trzej 1+2). Zwycięstwo świętował także czeski napastnik Lukáš Rousek (13:04, +/-: 0).